"המדריך לבניית הבית" פרק 2. דני דניאל ושרית וינו אלעד

.
.

פרק 2 בתוכנית "המדריך לבניית הבית" מנטור הנדל"ן דני דניאל מסביר לשרית וינו אלעד איך בונים בית
הפעם היא לומדת על בידוד קירות חוץ, איטום חדרי  אמבטיה, עיצוב גינות ועוד.

שרית מתחילה את היום בפגישה עם הדס וסרמן, מפוליביד, שמסבירה לה על בידוד הבית מבחוץ במעטפת תרמית על ידי משטחי פוליסטרן מוקצף ועל יתרונות בידוד זה. שרית לומדת שבשימוש בבידוד זה, הבית נהנה מאקלים נוח – נעים בחורף ונעים בקיץ, הבידוד מבודד רעשים גם מבחוץ פנימה וגם מהפנים החוצה, הוא שומר על חוץ הבית מפגעי טבע וכן שטח הבית לא קטן כי מדובר על הקירות החיצוניים.

בהמשך שרית לומדת מהאדריכלית מיכל זוהר מאורבונד איך עושים אקוסטיקה טובה בבית וזאת על ידי ערכות לספיגת קול והורדת רמת ההדהוד בחדר. הערכות מתאימות לחללים עם תקרה גבוהה או לחללים עם מעט טקסטיל וריהוט. הן עשויות מצמר זכוכית ללא צבע שהוצאו ממנו חומרים לא בריאים ואינו מסוכן. התהליך כולל התקנת פרופילים שעליהם שמים את בידוד הצמר ועל זה מוסף אלמנט מגבס שייתן את הספיגה האקוסטית בחדר. אלמנט הגבס מגיע לבן ועליו אפשר להדפיס כל דוגמא שרוצים (מתמונות נוף ועד תמונות של בני הבית). התוצאה, בידוד אקוסטי בתוך החלל עצמו וכן בידוד שהרעש לא יזלוג לחלל ליד.

רני רפאלי מכנען סנטר מספר לשרית על רשת יציקות במקום ברזל ליציקות לא קונסרבטיביות (שבילים, חניה, מדרכות, אלמנטים יצוקים, משטחים, ספסלים). מדובר ברשת סיבי זכוכית. אם בעבר נהגו להשתמש ברשתות ברזל כבדות למנוע ולהפחית סדיקה, היום משתמשים ברשת סיבי זכוכית שמפחיתה סדיקה ב-70% יותר טוב מהברזל. זו רשת הרבה פחות כבדה מברזל ואפשר ליישם אותה לבד. לא צריך מנוף, לא צריך כמה עובדים. היא נחתכת בקלות, בכל הצורות והגדלים הרצויים. על הרשת שמים בטון ומחכים לפחות 24 שעות ליבוש מלא לפני דריכה.

גיא עשרי מא.צ. שיווק בע"מ מראה לשרית איך בונים חדר רחצה שימנע רטיבות. הוא מסביר לה שלפני חיפוי הרצפה בחדר רטוב צריך לוודא שנעשה בה איטום בטומני. על האיטום יש לשים יריעה גיאוטכנית שתגן עליו מפני אבנים שנמצאות בשומשום ובחול. לגבי הקירות, קרמיקה בלבד לא תספיק כדי למנוע רטיבות ויש לצפות את הטיח באיטום צמנטי שיש בו חומרים שאוטמים אותו למעבר מים כך שגם הקירות לא יירטבו. הוא ממליץ לה על אריחי פורצלן החזקים יותר מאריחי קרמיקה. אריחי קרמיקה הם אריחים סופגים, שנוטים לקבל לתוכם מים מה שמשפיע על ההידבקות שלהם לקיר.

לסיום, היא פוגשת את אסף אליהו, מנכ"ל גנים ושושנים לשיחה על עיצוב גינה. כל עיצוב מתחיל מהבנת הרצונות של בעלי הבית. אחר כך צריך להתאים את החומרים לחומרים שחשופים לתנאי חוץ ולא מצריכים הרבה תחזוקה כמו – אלומיניום לא מחליד, זכוכית מחוסמת, בדים סינתטיים עם מילוי עמיד מים ועוד.

לחץ לפרק 3 של המדריך לבניית בית